Ed Hardy – o značce a její historii

edhardy-znackaKdo by neznal legendární ďábelské symboly a ozdobné písmo Ed Hardy na tričkách, kalhotách či kšiltovkách? Na časy, kdy byla slavná značka spojována zejména s komunitou rockerů, či fanoušky punku a jiné tvrdé hudby, rychle zapomeňte.

Dnes je toto oblečení s nesmrtelným logem povinným vybavením stylového muže. Při tom mohlo být všechno úplně jinak.

Ed Hardy pobláznil celý svět

Příběh excentrického módního domu je úzce spjat s osudem jistého Christiana Audigiera. Francouze, který přišel před dvanácti lety do Los Angeles s 500 dolary v kapse, aby začal nový život a splnil si svůj americký sen. Inspirovaný tetováním pravděpodobně nejznámějšího tetovacího umělce na zeměkouli, Dona Ed Hardyho, si otevřel svůj první obchod s tričky a kšiltovkami na prestižní ulici Melrose Avenue.

Hollywoodským hvězdičkám a zazobaným milionářům z Beverly Hills nabídl zcela nový pohled na oblékání, vyvinul tzv. „Celebrity Wear“, jak své oděvy později sám nazýval. Málokdo tuší, že v začátcích tohoto rebelantského Francouze proslavil také svébytný přístup k marketingu. Platil paparazzi fotografům, aby fotili celebrity vycházející z jeho obchodu, které měli na sobě oblečení s logem Ed Hardy. Tím si doslova za babku zajistil reklamu, za kterou by nadnárodní giganty byly ochotny zaplatit těžké miliony.

Ed Hardy jsou věci pro všechny generace

Když se v médiích začaly objevovat fotky Britney Spears, Madonny či Justina Timberlakea, oblečených v tričkách Ed Hardy, úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. Z Christiana se doslova za noc stala superstar a začal expandovat nejen do zbývajících států Ameriky, ale i za oceán. Dnes je jméno Christian Audigier spojováno s 13 značkovými řetězci po celém světě.

Jeho módní impérium nevyrábí jen trička a kšiltovky, ale i boty, kalhoty, tašky a nezanedbatelné procento obrovských příjmů tvoří módní doplňky. Loni prodal Audigier svou první a ikonickou značku Ed Hardy koncernu Iconic Brand Group za více než 62 milionů dolarů.

Co však na stylu Ed Hardy všichni vidí?

Za jeho úspěchem nestojí pouze levná reklama postavená na celebritách. Značka nabídla světu zcela nový model oblékání, sestávající z již známých prvků. Žádné nové střihy, žádné kreativní kolekce představované na týdnech módy.

Jednoduché oděvy s potiskem vzorů, evokujících rebelství a živočišnost, se staly ikonami módy pro lidi, které jinak móda vůbec nezajímá. Dnes v oblečení Ed Hardy potkáte muže i ženy, dospělé i děti. Tvoří jednotný styl, odvážný a extravagantní, ale na druhé straně nepříliš přeexponovaný. Chce šokovat, ale stejně být i běžnou součástí života. Jeho tvůrce totálně ignoruje módní trendy a kráčí svou vlastní cestou. A přece neustále inovuje a představuje nové kolekce. Kombinace lebek, červených růží, mečů a fantasy motivů jsou autorovými nevyčerpatelnými náměty, které s oblibou nosí tisíce lidí po celém světě.

Přestože v začátcích bylo nošení této značky považováno za jakýsi teenagerským výstřelek, dnes na styl Ed Hardy nedají dopustit právě ti, kteří upřednostňují pohodlí, chtějí se odlišit a zároveň vypadat stylově. Oblékli byste si ho i vy?

Uložit odkaz do záložek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *