Zemřel designér Christian Audigier – designér Ed Hardy

Šokující zpráva přišla z módního světa. Ve věku 57 let zemřel designér Christian Audigier, který stál za i v ČR velmi populární značkou Ed Hardy.

Oděvní tvůrce podlehl boji s rakovinou. Trpěl akutní myeloidní leukémií. „Christian byl neuvěřitelně brilantní muž. Bude nám určitě všem chybět,“ uvedl v oficiálním prohlášení jeho zástupce.

Audigierovu diagnózu se dozvěděla veřejnost tento rok v dubnu, když o ní informoval americký server TMZ.com. Tehdy také portál napsal, že návrháři se daří mnohem lépe a že absolvoval transplantaci kostní dřeně. Už za pár týdnů ho však převezen do nemocnice Cedars Sinai v Los Angeles a Audigier upadl do kómatu.

Audigier pocházel z Francie, ale žil dlouhodobě v USA. Začínal spoluprací s mnoha oděvními značkami. Prošel například kreativními odděleními v Guess, Diesel, American Outfitters či Bisou Bisou. Po působení ve značce Von Dutch přešel právě do firmy Ed Hardy, kde odkoupil většinu podílu. Její estetiku vycházející z motivů tetování slavného tatéra Dona Ed Hardyho zpopularizoval po celém světě.

Po raketovém úspěchu Ed Hardyho v polovině minulého desetiletí se stal úspěšným podnikatelem. V roce 2009 měla značka dokonce obrat 700 milionů dolarů.

Audigier majetek přesto odhadovali na 250 milionů dolarů. Slavnou značku prodal v roce 2011. Stále však získával ještě podíly z prodeje parfémové linie.

Zdroj obrázku: By Jeff Carrillo – http://studiocarrillo.com – http://legacy.donedhardy.com/Gallery/February2010/ca.html, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=9632451

Uložit odkaz do záložek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *